Przygotowaliśmy i zorganizowaliśmy dla Regionu Ziemi Łódzkiej NSZZ „Solidarność” pilotażowy kurs języka ukraińskiego dla osób zaangażowanych w pomoc uchodźcom. Mamy nadzieję, że ułatwi on przełamać bariery i pomoże nieść pomoc uchodźcom z Ukrainy. Zajęcia prowadzone są przez ukraińską lektorkę, która z chęcią dzieli się swoją wiedzą i umiejętnościami dydaktycznymi.

Może wydawać się to dziwne, ale...

W Łodzi mieszka coraz więcej osób, które mówią po ukraińsku – naucz się ich języka!

Dla kogo szkolenie?

Nasz kurs został opracowany z myślą o osobach, które potrzebują szybko poznać podstawy języka ukraińskiego. Nie ma tu mowy o rozwiniętym słownictwie i wyszukanych rozmowach. Wiedza zdobyta w trakcie zajęć przyda się wolontariuszom, urzędnikom, pracodawcom, nauczycielom – każdemu kto musi na co dzień porozumieć się z Ukraińcami.

Czego się nauczysz?

Program szkolenia opracowano z myślą o intensywności. Chcemy żebyś nauczył się jak najwięcej w jak najkrótszym czasie. Na zajęciach nauczysz się rozumienia ze słuchu prostych. Przećwiczysz też rozmawianie i pisanie w języku ukraińskim. Oprócz tego będziesz ćwiczył czytanie nieskomplikowanych tekstów.
Zainteresowanie pierwszą edycją kursu było spore, miejsca zostały błyskawicznie zarezerwowane. Dlatego organizujemy kolejne cykle nauki podstaw języka ukraińskiego skierowane do szerszego grona odbiorców – pracodawców mających kontakt z pracownikami z Ukrainy, oraz pracowników i urzędników mających kontakt z klientem z Ukrainy.

Pierwsza pilotażowa edycja kursu trwała 24 godziny lekcyjne i odbywała się w seriach 2h/dziennie

Chcesz zacząć mówić po ukraińsku i rozumieć innych?
Potrzebujesz ukraińskiego w kontaktach zawodowych lub prywatnych?
Jesteś zainteresowany? Zapisz się lub zgłoś chęć uczestnictwa.